Izolacja pianą PUR

 Izolacje natryskowe pianą poliuretanową, zaczynają wypierać tradycyjne systemy stosowane w Polsce od wielu lat. Koszystając z doświadczeń naszych amerykańskich partnerów, wprowadzamy najwyższą jakość w cenie zbliżonej do wełny izolacyjnej.

Natrysk cienkiej warstwy, która następnie rozpręża się i wypełnia wszystkie szczeliny gwarantuje uzyskanie powłoki izolacyjnej wprost niemożliwej do uzyskania przy tradycyjnym systemie izolacji. Bardzo silna adhezja pozwala na wykonywanie izolacji bez mostków termicznych. Brak mostków termicznych, pozwala zwiększyć efektywność izolacji czyli najprościej mówiąc oszczędzić nam wydatków.

Technologia natrysku pianki, sprawdza się zarówno dla nowo budowanych obiektów, jak również tych istniejących. Szybkość i dokładność prac natryskowych realizowanych przez naszą firmę, pozwala na wykoanie nawet 300m2 izolacji dziennie.

 

Pianka poliuretanowa o rewelacyjnych parametrach, niezwykle wydajna, bezzapachowa, otwarto komorowa. Materiał, który doskonale nadaje się do izolacji poddaszy i jako izolacja akustyczna. Zapewnia bezspoinową, szczelną powłokę, zupełnie nie atrakcyjna dla szkodników. Nie zawiera formaldehydów. Zaprojektowana do użytku w budynkach komercyjnych i mieszkalnych. Jest kompatybilna z większością materiałów budowlanych.

 

Zalety pianki

 • wyjątkowe uszczelnienie, skuteczna izolacja
 • brak ograniczeń instalacyjnych
 • odporność na pleśń i grzyby
 • szybkość wykonania
 • szczelność (brak mostków termicznych),
 • ograniczenie strat ciepła w zimie i ochrona przed przegrzewaniem się pomieszczeń w lecie

Właściwości pianki poliuretanowej IQFoam:

Gęstość pozorna (waga m2) – 10,5kg
Przenikanie ciepła (λ) U [W/m2] – 0,038
Gwarancja producenta – 3-5lat

Najczęściej spotykane pytania naszych klientów:

1. Czy pianka otwartokomórkowa chłonie wodę, czy należy zastosować folię paro-przepuszczalną i folię paroizolacyjna?

 • Tak, dla pianki otwartokomorkowej należy zastosować układ folii paroizolacyjnej i paroprzepuszczalnej podobnie jak ma to miejsce w przypadku wełny.

 

2. Czy jest możliwość że posiadając wentylacje grawitacyjna będzie skraplała się para woda?

 • Pianka zamknietokomórkowa nie chłopie wody przy założeniu, że mamy do czynienia z ilością zamkniętych komórek powyżej 90% oraz jednocześnie jest paroprzepuszczalna. Para w formie gazu dyfunduje przez strukturę pianki, co sprawia że nie ma niebezpieczeństwa że będzie się skraplać. Wentylacja musi być tak wykonana, aby była zapewniała krotność wymiany powietrza w pomieszczeniach wg wymagań dla budynków.

 

3. Co wybrać, piankę otwartokomórkową, czy zamknietokomórkową?

 • Należy wybrać kompromis pomiędzy cena, oporem ciepłym i przestrzenią do wykorzystania na termoizolacje.

 

4. Jaka jest sugerowana grubość przy piance otwartokomórkowej?

 • Minimalna grubość to 15 cm dla poddasza.

 

5. Izolacja pianką poliuretanową wychodzi dwa razy drożnej niżeli wełną. Po jakim czasie odzyska się różnicę w rachunkach za ogrzewanie?

 • Pianka nie zjeżdża, nie ma łączeń, jest wiatroszczelna w porównaniu do wełny. Zaraz na starcie otrzymuje się lepsze warunki cieplne.

 

 

Copyright © 2009